Nieuws

Thuis / Nieuws / Industrie Nieuws / Vergelijking van coaxkabels: RG58 versus RG59 versus RG6 versus RG11 en bijpassende connectoren

Vergelijking van coaxkabels: RG58 versus RG59 versus RG6 versus RG11 en bijpassende connectoren



Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is professioneel in het ontwerpen, ontwikkelen, produceren, verkopen en service van RF (radiofrequentie) coaxiale connectoren.

Het kiezen van een coaxkabel zonder de impedantie, verzwakking en connectorcompatibiliteit te vergelijken, resulteert meestal in een slechte signaalkwaliteit. De praktische regel is kort: 50 Ohm-kabels zoals RG58 zijn voor radioapparatuur, testinstrumenten en compacte RF-modules, terwijl 75Ω-kabels zoals RG59, RG6 en RG11 voor video, tv, satelliet en breedband zijn . Binnen elke impedantiefamilie komt de beslissing neer op de lengte, de werkfrequentie en hoe gemakkelijk de kabel moet buigen en eindigen. Deze coaxkabelvergelijking behandelt de vier meest voorkomende RG-kabels, legt de cijfers uit die er toe doen en wijst elke kabel toe aan de connectorserie die er daadwerkelijk op past.

Wat een vergelijking van coaxkabels moet omvatten

Zes parameters bepalen of een kabel in uw toepassing zal werken: karakteristieke impedantie, verzwakking per lengte-eenheid, frequentieplafond, buitendiameter, flexibiliteit en afschermingskwaliteit. Hiervan veroorzaken impedantie en verzwakking de meeste misaankopen.

  • Karakteristieke impedantie — 50 Ohm is de standaard voor RF-systemen, testapparatuur en antennes; 75Ω is de standaard voor video, tv en breedband. Mismatches zorgen voor reflecties en extra verlies.
  • Verzwakking — Gemeten in dB per 100 voet of per meter, neemt de demping toe naarmate de frequentie stijgt. Een kabel die op 10 MHz werkt, kan op 2,4 GHz over dezelfde afstand onbruikbaar zijn.
  • Frequentie plafond — De hoogst bruikbare frequentie vóór verlies of dimensionele instabiliteit maakt de kabel onpraktisch.
  • Buitendiameter en flexibiliteit — Dikke kabels zoals RG11 hebben weinig verlies maar een grote buigradius; dunne kabels zoals RG58 gaan gemakkelijk, maar verliezen meer signaal.
  • Afscherming — Vlecht- en folielagen weren interferentie; dubbel afgeschermde constructies zijn geschikt voor luidruchtige industriële omgevingen.
  • Kabel-naar-connector-passing — De connectorserie moet overeenkomen met de impedantie van de kabel en de buitengeleider- en diëlektrische diameters accepteren.

RG58 versus RG59 versus RG6 versus RG11: naast elkaar

Zodra de impedantie de groep opsplitst in families van 50 Ohm en 75Ω, zijn de resterende verschillen voornamelijk verzwakking, diameter en stijfheid. De onderstaande tabel vat de vergelijking samen.

Tabel 1 — Typische parameters voor gewone RG-coaxkabels. Dempingswaarden gelden per 30 meter bij 100 MHz en variëren per fabrikant en constructie.
Parameter RG58 RG59 RG6 RG11
Karakteristieke impedantie 50 Ω 75Ω 75Ω 75Ω
Buitendiameter 4,95 mm 6,15 mm 6,9-7,0 mm 10,3 mm
Diëlektrisch Stevig PE Stevig PE Schuim PE Schuim PE
Typische verzwakking bij 100 MHz ~4,5 dB/100 voet ~3,5 dB/100 voet ~2,0 dB/100 voet ~1,5 dB/100 voet
Veel voorkomende toepassingen Meetsnoeren, korte RF-verbindingen Analoge video, CCTV Satelliet, tv, breedband Lange buitendruppels

RG58: Beste voor korte 50 Ω-verbindingen

RG58 is de juiste keuze voor korte 50 Ω-verbindingen wanneer flexibiliteit en eenvoudige aansluiting belangrijker zijn dan ultralaag verlies. Dankzij de slanke diameter van 4,95 mm en de gesoldeerde of gekrompen middengeleider is dit de standaardkabel voor meetsnoeren, radiopatchkabels en GPS-pigtails. Het typische verlies bedraagt ​​ongeveer 4,5 dB per 100 ft bij 100 MHz, dus houd de frequentie onder ongeveer 10 m (33 ft) voor UHF en nog korter bij 1 GHz.

RG59: Acceptabel voor korte analoge video van 75 Ω

RG59 werkt acceptabel voor korte analoge videoruns van 75 Ω, maar krijgt te veel verlies boven ongeveer 50 MHz of verder dan 30-50 m (100-165 ft). Het is iets dikker dan RG58 en gemakkelijker aan te sluiten met BNC-connectoren dan RG6. De demping van ongeveer 3,5 dB per 30 meter bij 100 MHz maakt het echter een slechte keuze voor high-definition video of lange camera-drops.

RG6: de standaard breedbandkabel van 75 Ω

RG6 is de standaardkabel van 75 Ω voor satelliet-, kabel-tv en breedband voor thuisgebruik, omdat deze een lagere demping combineert met een sterkere afscherming. Het diëlektricum van schuimpolyethyleen vermindert het verlies tot ongeveer 2,0 dB per 30 meter bij 100 MHz, ruim 40 procent lager dan RG59. Viervoudig afgeschermde versies weren interferentie in drukke omgevingen, en F-type connectoren zijn de standaardaansluiting.

RG11: Laag verlies voor lange druppels buitenshuis

RG11 is de 75 Ω-optie met laag verlies voor lange buitenvallen waarbij RG6-verzwakking een versterker zou forceren. Het dikkere diëlektricum van schuim en de grotere geleider verminderen het verlies tot ongeveer 1,5 dB per 30 meter bij 100 MHz, waardoor de bruikbare runs tot enkele honderden meters worden uitgebreid. De afweging is een stijve kabel van 10,3 mm met een grote buigradius en veeleisende afsluiting, dus reserveer RG11 voor hoofdlijnen en distributie over meerdere woningen.

Frequentie en afstand: hoe ver kan elke kabel werkelijk lopen?

Demping, en niet de snelheidssignalering, is wat de echte coax-runs beperkt. De volgende richtlijnen werken voor de meeste installaties, ervan uitgaande dat de connectoren correct zijn geïnstalleerd en dat het systeem op impedantie is afgestemd.

  • Onder 30 MHz (HF-radio): RG58 kan 30 m (100 ft) bestrijken met acceptabel verlies; Ga verder naar een 50 Ω-feeder met lager verlies, zoals een kabel van de RG213- of RG8-klasse.
  • 50 tot 500 MHz (VHF/UHF, TV): gebruik aan de 75 Ω-kant RG6; RG59 is alleen voor korte analoge drops. Houd de RG58 aan de 50 Ω-kant onder de 10 m en schakel voor langere afstanden over op een diëlektrische schuimkabel.
  • Boven 1 GHz: RG58 en RG59 worden na een paar meter onpraktisch. Gebruik schuim-diëlektrische, semi-stijve of flexibele microgolfkabels met laag verlies en koppel ze met SMA- of N-connectoren.

Welke connector hoort bij welke kabel

Kies de connector na de kabel, niet ervoor. De connector moet overeenkomen met de impedantie van de kabel en de buitendiameter accepteren; het forceren van de verkeerde pasvorm is een veelvoorkomende oorzaak van intermitterende VSWR en signaalverlies.

Tabel 2 — Coaxkabelfamilies afstemmen op connectorinterfaces en typische toepassingen.
Kabel Impedantie Typische connectorserie Veel voorkomende toepassingen
RG58 50 Ω BNC, SMA, TNC, N Testsnoeren, radioverbindingen, GPS
RG59 75Ω BNC, F-type CCTV, composietvideo
RG6 75Ω F-type, BNC Satelliet, kabel-tv, breedband
RG11 75Ω F-type Lange breedbanddistributie
RG213 / RG8-klasse 50 Ω N, UHF Basisstations, krachtige feeders

BNC en TNC voor dunne kabels

BNC is de standaardconnector voor RG58 en RG59 in test- en videotoepassingen, terwijl TNC een schroefdraadkoppeling toevoegt die trillingsbestendig is. Het bajonetslot van BNC is snel en betrouwbaar voor patchkabels en frontpanelen van instrumenten. Voor RG58 patchkabels en RG59 video-drops is er een compleet assortiment BNC-connectoren voor flexibele coaxkabel omvat rechte, haakse en schotstijlen.

Custom BNC Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Aangepaste BNC-connectoren voor fabrikant van flexibele kabels, leverancier Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is China BNC-connectoren voor flexibele kabelfabrikant en BNC-connectoren voor flexibele kabelfabrikant... Bekijk Product →

N-type voor buitengebruik en hardlopen met hoger vermogen

N-type is het 50 Ω werkpaard voor buiten, afgedicht tegen vocht en consistent tot 11 GHz, waardoor het de veiligste keuze is voor blootgestelde radiofeeders. N-connectoren kunnen een hoger vermogen aan dan BNC en SMA, en hun weerbestendige constructie is geschikt voor antennes en basisstations. Wanneer coaxkabels het gebouw verlaten, kiest u N-type connectoren voor flexibele coaxkabel met krimp- of klembevestiging.

Custom N Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Aangepaste N-connectoren voor fabrikant van flexibele kabels, leverancier Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is China N-connectoren voor flexibele kabelfabrikant en N-connectoren voor flexibele kabelleverancier ... Bekijk Product →

SMA voor compacte modules

SMA is de compacte 50 Ω-connector voor flexibele en semi-stijve kabels met een kleine diameter waarbij de kaartruimte beperkt is en de frequentie hoog is. SMA-connectoren zijn goed beoordeeld in het microgolfbereik en verschijnen op radiomodules, verzwakkers en testadapters. Voor kleine flexibele kabels, SMA-connectoren voor flexibele coaxkabel behoud de 50 Ω-interface zonder het grootste deel van N of BNC.

Custom SMA Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Aangepaste SMA-connectoren voor fabrikant van flexibele kabels, leverancier Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is een Chinese SMA-connectoren voor flexibele kabelfabrikant en SMA-connectoren voor flexibele kabelfabrikant... Bekijk Product →

F-type voor RG6 en RG11

Het F-type is de goedkope 75 Ω opschroefconnector voor RG6 en RG11, maar de kwaliteit is sterk afhankelijk van het krimpgereedschap en de afwerking van de connector. Gebruik compressiefittingen met RG6 en RG11 en vermijd goedkope gegoten behuizingen die buitenshuis corroderen.

Toepassingsgebaseerde coaxaanbeveling

De meeste coaxselecties vallen in vier toepassingsklassen: radio, video, breedband en test. Definieer eerst de klasse en pas vervolgens de bovenstaande kabel- en connectortoewijzing toe.

  • HF/VHF/UHF-radio (50 Ω): RG58 voor korte patch- en jumperruns; RG213- of RG8-klasse voor langere voedingen; N- of UHF-connectoren; aard en bescherm elke buitenren.
  • CCTV en analoge video (75 Ω): RG59 tot ongeveer 30-50 m; RG6 voor langere runs; BNC-connectoren.
  • Satelliet, kabel-tv en breedband (75 Ω): RG6 als standaardversie; RG11 voor grote buitenoverspanningen; F-type connectoren.
  • Testen en meten (50 Ω): RG58 met SMA of BNC; verifieer VSWR en zorg ervoor dat alle adapters op elkaar afgestemd zijn.
  • Basisstations en zenders met hoog vermogen (50 Ω): verliesarme feeders met N- of 7/16 DIN-connectoren; RG213-klasse kabel of beter.

Voor elke kabel die een dak of mast kruist, voegt u overspanningsbeveiliging toe bij de ingang van het gebouw — zie onze coaxiale bliksembeveiligingsgeleider voor beoordeelde productfamilies en installatiepraktijken. Wanneer u een interfacefamilie uit de vele beschikbare series moet beperken, kunt u onze Selectiegids voor RF-coaxiale connectoren doorloopt elk type en het beoogde gebruik ervan.

Overwegingen bij aanschaf

Connector- en kabeldefecten komen zelden voor bij een ohmmetertest; ze verschijnen na installatie als intermitterende VSWR-, corrosie- of luidruchtige video. Vier controles vangen de meeste problemen op vóór de aankoop.

  • Kabeldiameter versus connectoringang: verifieer de buitendiameter en de diëlektrische diameter aan de hand van de connectortekening; een verschil van 0,2 mm kan een krimp verpesten.
  • Beplating: vergulde contacten zijn geschikt voor kritische paden en paden met lage intermodulatie; nikkel is acceptabel voor algemeen gebruik binnenshuis.
  • Impedantieconsistentie: controleer de markering van 50 Ω of 75 Ω op zowel de kabel als de connector; het mengen van families is de meest voorkomende veldfout.
  • Batchgegevens: vraag naar verzwakkings- en VSWR-testwaarden in plaats van alleen op cataloguscijfers te vertrouwen.
  • Levering uit één bron: door kabels, connectoren, adapters en overspanningsbeveiligers bij één RF-leverancier te kopen, blijven de toleranties op één lijn; de gedetailleerd overzicht van onze one-stop-RF-leveringsmogelijkheden legt uit hoe die workflow is georganiseerd.

Veelgestelde vragen

Dit zijn de vragen die kopers het vaakst stellen bij het vergelijken van coaxkabels.

Is RG6 beter dan RG59?

Ja voor satelliet, breedband en elke afstand van meer dan een paar meter: RG6 heeft ongeveer 40 procent minder demping en een sterkere afscherming. RG59 heeft alleen de voorkeur voor korte analoge video-opnamen binnenshuis, waarbij de flexibiliteit en goedkopere aansluiting van belang zijn.

Kan ik RG58 gebruiken voor CCTV?

Nee. CCTV-camera's en recorders verwachten een signaalpad van 75 Ω, terwijl RG58 50 Ω is. Gebruik RG59 voor korte cameraruns of RG6 voor langere cameraruns, afgesloten met BNC-connectoren.

Wat gebeurt er als ik componenten van 50 Ω en 75 Ω meng?

De impedantie-mismatch veroorzaakt reflecties die het signaalniveau verminderen en het retourverlies vergroten. Het systeem werkt mogelijk nog steeds bij lage frequenties of op korte afstanden, maar wordt onbetrouwbaar bij UHF en hoger.

Welke connector moet ik gebruiken voor RG58?

BNC voor algemeen test- en patchgebruik, SMA voor compacte modules, TNC als trillingen een probleem zijn, en N voor toepassingen buitenshuis of met hoger vermogen.

Begin met de impedantie, voer vervolgens de lengte en frequentie uit en vervolgens de connectorfamilie. Deze volgorde verandert elke vergelijking van coaxkabels in een kort specificatieblad - en zorgt ervoor dat de kabel die u kiest daadwerkelijk kan worden afgesloten met connectoren die beschikbaar, geverifieerd en geprijsd zijn voor uw volume.


Gerelateerde producten
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
Nieuws en updates
Typen antenneconnectoren: SMA versus N-type versus TNC versus BNC versus RP-SMA Volledige gids
Industrie Nieuws
2026-08-24
Typen antenneconnectoren: SMA versus N-type versus TNC versus BNC versus RP-SMA Volledige gids
Het kiezen van een antenneconnector is een van die kleine beslissingen die een RF-installatie kunnen maken of breken. Als het goed is, presteert het systeem bijna onzichtbaar; als je het verkeerd doet, verlies je het signaal voordat de stroom zelfs maar de antenne bereikt. Voor bijna elke radio, Wi-Fi-toegangspunt, mobiel modem of IoT-gateway zijn de belangrijkste typen antenneconnectoren SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX en UHF. In de meeste radiosystemen zijn het allemaal coaxiale interfaces van 50 ohm, maar ze verschillen qua grootte, frequentielimiet, vergrendelingsmethode en polariteit. Het praktische antwoord is simpel: kies SMA of RP-SMA voor de meeste binnen- en compacte apparatuur, N voor buiten- en hoogvermogenantennes, TNC voor trillingsgevoelige buitenverbindingen en BNC voor snelle test- en laboratoriumverbindingen. Wat is een antenneconnector? Een antenneconnector is de gestandaardiseerde interface tussen de antenne en de voedingslijn of radio. Het houdt de centrale geleider en het buitenste schild in een nauwkeurige geometrie vast, zodat de karakteristieke impedantie over het gewricht constant blijft. Omdat de verbinding vaak het meest blootgestelde deel van de RF-keten is, biedt een goede connector ook mechanische retentie, weersbestendigheid wanneer dat nodig is, en voldoende frequentieruimte voor het signaal. In de praktijk is het connectortype bijna net zo belangrijk als het kabeltype: een uitstekende kabel met een slechte connector zal nog steeds reflectie, verlies en uiteindelijk falen veroorzaken. De meest voorkomende typen antenneconnectoren Er bestaat geen universele antenneconnector. In plaats daarvan kiezen ontwerpers en installateurs uit een reeks gestandaardiseerde interfaces op basis van prestaties en fysieke pasvorm. In onderstaande tabel zijn de belangrijkste typen samengevat die u tegenkomt. Veel voorkomende typen antenneconnectoren en hun typische prestatiekenmerken. Connector Impedantie Praktisch frequentiebereik Typische toepassingen SMA 50 ohm Gelijkstroom-18 GHz GPS-antennes, Wi-Fi-modules, SDR, testapparatuur RP-SMA 50 ohm Gelijkstroom-18 GHz Toegangspunten, Wi-Fi-antennes voor consumenten N 50 ohm / 75 ohm Gelijkstroom-11 GHz (50 ohm) Buitenantennes, basisstations, krachtige jumpers BNC 50 ohm / 75 ohm Gelijkstroom-4 GHz Laboratoriuminstrumenten, testbanken, oudere video TNC 50 ohm DC-11 GHz Mobiele radio's, industriële en outdoor trillingsomgevingen MCX/MMCX 50 ohm Gelijkstroom-6 GHz IoT-modules, ingebouwde RF, interne startkabels UHF / Mini-UHF 50 ohm DC-300 MHz / tot ~2 GHz Amateurradio, marine, oudere tweerichtingsradio SMA en RP-SMA SMA is een 50 ohm-connector met schroefdraad, oorspronkelijk ontworpen voor semi-rigide kabels en precisie-instrumenten. Het is compact, betrouwbaar en wordt veel gebruikt op GPS-antennes, SDR-dongles en ingebouwde radio's. De versie met omgekeerde polariteit, RP-SMA, keert eenvoudigweg het geslacht van de middelste pin om: een RP-SMA-vrouwtje heeft een pin in plaats van een socket, en een RP-SMA-mannetje heeft een socket in plaats van een pin. Deze kleine verandering voorkomt dat gebruikers per ongeluk een Wi-Fi-antenne installeren op een connector die bedoeld is voor andere gelicentieerde apparatuur, maar het betekent ook dat u de antenne, kabel en radio exact op elkaar moet afstemmen. Voor kabel-, PCB- en paneelmontagevarianten is de SMA RF-coaxiale connectoren pagina is een goed startpunt. Groothandel SMA RF-coaxiale connectoren Fabrikant, fabriek Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is een Chinese fabrikant van SMA RF-coaxiale connectoren en een fabriek van SMA RF-coaxiale connectoren. Wij bieden ... Bekijk Product → N-type De N-connector is een weerbestendige interface met schroefdraad die een van de eerste connectoren was die goed werkte op microgolffrequenties. Het heeft een grotere middenpin en een diëlektricum, zodat het een hoger vermogen kan verwerken met minder verlies dan SMA. N-connectoren zijn de standaardkeuze voor paneelantennes voor buitengebruik, omni-antennes en Yagi's, en ze worden ook vaak gebruikt op RF-testapparatuur, filters en bliksemafleiders. In 50-ohm-systemen biedt N consistente prestaties tot 11 GHz en hoger in kwaliteitsversies. Als u een buitenantennelocatie standaardiseert, moet de N RF-coaxiale connectoren line biedt u opties voor flexibele kabel, semi-rigide, bulkhead en flensmontage. Groothandel N RF-coaxiale connectoren Fabrikant, fabriek Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is een Chinese fabrikant van N RF-coaxiale connectoren en een fabriek van N RF-coaxiale connectoren. Wij bieden ... Bekijk Product → BNC en TNC BNC maakt gebruik van een bajonetsluiting die een zeer snelle verbinding/verbinding mogelijk maakt. Het is nog steeds gebruikelijk in testlaboratoria, oscilloscopen, signaalgeneratoren en CCTV-systemen. BNC is echter beperkt tot ongeveer 4 GHz en kan onder trillingen loskomen. TNC ziet er hetzelfde uit, maar gebruikt een schaal met schroefdraad, die stabiliteit bij hogere frequenties en trillingsbestendigheid tot 11 GHz biedt. Voor mobiele radio- en industriële verbindingen buitenshuis is TNC doorgaans de veiligere keuze. Voor BNC-bajonet en aanverwante accessoires is de BNC RF-coaxiale connectoren Het assortiment omvat flexibele en halfstijve kabelversies. Groothandel BNC RF-coaxiale connectoren Fabrikant, fabriek Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is een Chinese fabrikant van BNC RF-coaxiale connectoren en een fabriek van BNC RF-coaxiale connectoren. Wij bieden ... Bekijk Product → MCX en MMCX MCX en MMCX are snap-on subminiature connectors designed for PCB-level compact modules. MCX has a much smaller footprint than SMA, and MMCX is smaller still while allowing 360-degree rotation. They are common inside IoT gateways and portable radios, but their tiny shells and center pins cannot tolerate the mechanical stress of repeated cable changes or outdoor exposure. Most designers use them as an internal board-to-cable interface that transitions to SMA or N on the enclosure. UHF en Mini-UHF De UHF-connector is, ondanks zijn naam, niet geschikt voor UHF-frequenties; het is een robuuste 50-ohm-interface die bruikbaar is tot ongeveer 300 MHz. Het verschijnt vaak op CB-, scheeps- en amateurradioapparatuur. Mini-UHF is ontwikkeld voor kleinere ruimtes en kan werken tot ongeveer 2 GHz, maar met een hoger invoegverlies dan SMA of TNC. Deze connectoren komen nog steeds voor bij het upgraden van oudere radiovloten. Geslacht en polariteit: waarom matching belangrijk is Het geslacht van de connector wordt bepaald door het middelste contact, niet door de buitenste schil. Een mannelijke connector heeft een middelste pin; een vrouwelijke connector heeft een middenaansluiting. De buitenste schroefdraad kan beide kanten op, dus een SMA-vrouwtje heeft een binnendraad, terwijl een SMA-mannetje een externe moer heeft. Omgekeerde polariteit behoudt hetzelfde geslacht op de buitenschaal, maar verwisselt het middelste contact: een RP-SMA-vrouwtje heeft een externe schroefdraad en een centrale pin, terwijl een RP-SMA-mannetje een interne schroefdraad en een centrale aansluiting heeft. Controleer altijd zowel het geslacht als de polariteit voordat u bestelt, en gebruik nooit adapters om de polariteit te omzeilen, tenzij het systeem daarvoor is ontworpen. Dezelfde omgekeerde polariteitsconventie bestaat voor TNC en N in sommige netwerkapparatuur, dus controleer het apparatuurlabel zorgvuldig. Hoe u de juiste antenneconnector kiest Begin met de radio- of apparaatconnector en kies vervolgens de antenne en kabel die daarbij passen. Een eenvoudige beslissingsvolgorde is: frequentie, impedantie, vermogen, mechanische pasvorm en omgeving. Frequentie: Gebruik een connector met een rating die ruim boven uw operationele band ligt. Op 2,4/5 GHz werken SMA, RP-SMA, N en TNC allemaal; bij 6 GHz zijn SMA en N veiliger; boven 10 GHz, gebruik hoogwaardige SMA- of N-kwaliteiten. Impedantie: De meeste antennesystemen zijn 50 ohm. Als uw apparaat 75 ohm is, wat gebruikelijk is bij video en uitzending, stem dan de hele keten af ​​op 75 ohm. Vermogen: Voor zendvermogen boven een paar watt kiest u N of TNC boven SMA. Voor basisstations die versterkers met hoog vermogen voeden, zijn N of 7/16 geschikter. Omgeving: Gebruik buiten weerbestendige N of TNC. SMA en BNC zijn beter in een gebouw of in een afgesloten behuizing. Fysieke pasvorm: Controleer de draad, het paneelgat, de kabeldiameter en het montagetype. Sommige connectoren zijn bedoeld voor flexibele kabels, sommige voor halfstijve kabels en sommige voor PCB-montage. Polariteit: Controleer de normale of omgekeerde polariteit, vooral voor Wi-Fi- en openbare veiligheidsapparatuur. Voor een stapsgewijze aanpak voor het matchen van specificaties, zie onze gedetailleerde selectietips voor RF-coaxiale connectoren . Wanneer u een RF-adapter nodig heeft Soms moet u een SMA-antenne aansluiten op een N-type radio of een BNC-testkabel op een SMA-poort. RF-adapters lossen dit op zonder de kabel of antenne te veranderen. Ze zijn verkrijgbaar als intertype-adapters, zoals SMA-naar-N, BNC-naar-SMA, N-naar-TNC en vele andere combinaties, en als binnen-type-adapters voor vrouw-naar-vrouw- of man-naar-man-verbindingen. Een goede adapter moet dezelfde impedantie, lage VSWR en geplateerde contacten hebben om corrosie te voorkomen. Adapters zorgen voor een kleine hoeveelheid verlies, dus houd ze waar mogelijk uit permanente hoogvermogenketens, maar gebruik ze wanneer een verkeerde combinatie u anders zou dwingen een dure antenne te vervangen. Een leverancier met een breed adapterassortiment, zoals de onze intertype en binnen-type RF-adapters , kan het selectieproces vereenvoudigen. Overspanningsbeveiliging voor buitenantennesystemen Een buitenantenne is de kortste weg voor bliksem en statische ontlading om een radio te bereiken. In de transmissielijn tussen de antenne en de radio is een coaxiale bliksembeveiliging geïnstalleerd. Het passeert RF door het hoofdpad terwijl de piekenergie naar aarde wordt gerangeerd. Kies de beschermer met hetzelfde connectortype en dezelfde impedantie als de rest van het systeem: N-type beschermers voor N-antennes, SMA-beschermers voor SMA-radio's en BNC-beschermers voor test- of inbouwruns. Een beschermer heeft ook een goede aardverbinding nodig en moet zo dicht mogelijk bij de ingang van het gebouw worden geplaatst als praktisch mogelijk is. Ook al is het een extra aansluiting, het invoegverlies is zeer laag; het vermijden ervan kan de voorkant van een ontvanger in één storm vernietigen. Veelgestelde vragen Wat zijn de meest voorkomende typen antenneconnectoren? De meest voorkomende typen zijn SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX en UHF. Voor Wi-Fi zijn SMA en RP-SMA standaard; voor mobiele verbindingen en verbindingen met hoog vermogen buitenshuis is N standaard; voor testbanken is BNC gebruikelijk; voor kleine IoT-modules verschijnen MCX en MMCX intern. Wat is het verschil tussen SMA en RP-SMA? Bij SMA heeft het mannetje een pin en het vrouwtje een stopcontact. Bij RP-SMA is het middencontact omgekeerd: het mannetje heeft een socket en het vrouwtje heeft een pin. De buitendraad blijft hetzelfde, dus ze passen mechanisch, maar zijn niet elektrisch compatibel. Kan ik een N-type antenne op een SMA-radio aansluiten? Ja, met een N-naar-SMA-adapter van 50 ohm of een kabel met een N-connector aan het ene uiteinde en SMA aan het andere uiteinde. Vermijd adapters van 75 ohm. De adapter voegt een klein verlies toe, maar voor korte runs en een laag stroomverbruik is het een praktische oplossing. Waarom gebruiken Wi-Fi-apparaten connectoren met omgekeerde polariteit? Interfaces met omgekeerde polariteit verkleinen de kans dat een Wi-Fi-antenne voor consumenten rechtstreeks op een radio wordt gemonteerd die bedoeld is voor gebruik met of zonder Wi-Fi. De connector blijft mechanisch vergelijkbaar, maar elektrisch omgekeerd. Heeft het connectortype invloed op de signaalkwaliteit? Ja. Een niet-overeenkomende connector kan reflecties, verhoogde VSWR, groter verlies en intermitterend contact veroorzaken. Bij frequenties van meerdere gigahertz zijn kleine geometrische verschillen van belang, dus gebruik een connector die geschikt is voor uw frequentieband en zorg ervoor dat alle verbindingen schoon en correct aangedraaid zijn. Begin met de connector van uw radio en pas vervolgens de antenne aan. Kies SMA of RP-SMA voor compacte apparatuur, N voor verbindingen voor buitengebruik en hoog vermogen, TNC voor trillingszware installaties en BNC voor snelle laboratoriumverbindingen. Koop connectoren en adapters bij een leverancier die duidelijke specificaties publiceert en de volledige familie op één plek aanbiedt; dat vermindert bestelfouten en houdt het onderhoud eenvoudig. .article-section table{display:table!important;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;}.article-section td{display:table-cell!important;}.article-section table{border-collapse:collapse;margin:0 0 20px;width:100%;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
BNC-connectorgroottes uitgelegd: afmetingen, 50Ω versus 75Ω en kabeltypen
Industrie Nieuws
2026-09-28
BNC-connectorgroottes uitgelegd: afmetingen, 50Ω versus 75Ω en kabeltypen
BNC-connectoren zijn geen one-size-fits-all componenten. De praktische "grootte" van een BNC-connector wordt bepaald door twee afzonderlijke kenmerken: de bijpassende interface en de middengeleider. Elke standaard BNC heeft dezelfde diameter van de bajonethuls (ongeveer 14,5 mm op de stekker), dus elke BNC-stekker kan op elke BNC-aansluiting worden geklikt. Wat echt verschilt is de middelste pin: een 50 ohm BNC gebruikt een dikkere pin van ongeveer 1,3 mm, terwijl een 75 ohm BNC een dunnere pin gebruikt van ongeveer 1,0 mm. Daarom past een BNC-kabel van 75 ohm nog steeds in een instrumentpoort van 50 ohm. Het zal ook de meting verslechteren: de impedantie-mismatch creëert reflecties op de kruising, waardoor de VSWR toeneemt en het signaal verzwakt. Grootte is daarom niet alleen een mechanische dimensie, het is een elektrische dimensie. In dit artikel worden de interface-afmetingen, impedantievarianten, compatibele kabelformaten en praktische stappen uitgelegd voor het kiezen van de juiste BNC voor uw project. Voor een bredere introductie tot coaxiale interfaces, zie onze Gids voor RF-coaxiale connectoren . Afmetingen BNC-connectorinterface: wat "grootte" werkelijk betekent De term "grootte" kan verwijzen naar drie verschillende dimensies op een BNC-connector, en het verwarren ervan veroorzaakt de meeste selectiefouten. Afmetingen van de bijpassende interface —de buitenschaal en koppelingsgeometrie, die gestandaardiseerd en identiek zijn voor alle conforme BNC-connectoren. Afmeting middelste pin —de diameter van de mannelijke pin, die verandert met de nominale impedantie (50 ohm versus 75 ohm). Afmeting kabelinvoer —de diameter van de achterste cilinder en het klembereik, die moeten overeenkomen met de diëlektrische mantel en de buitenmantel van de coaxkabel. Voor de bijpassende interface zelf zijn de belangrijkste waarden de buitendiameter van de plugshell van ongeveer 0,570 inch (14,5 mm), de jackshell-diameter van ongeveer 0,436 inch (11,1 mm) en het 1/4-slag bajonetslot dat de twee helften bij elkaar houdt. Zowel de 50-ohm- als de 75-ohm-versie delen deze schaalgeometrie, en dat is precies de reden waarom de twee mechanisch uitwisselbaar zijn, ook al zijn ze elektrisch verschillend. Belangrijkste verschillen tussen 50 ohm en 75 ohm BNC-connectoren Parameter 50 ohm BNC 75 ohm BNC Diameter middenpen (mannelijk) Ongeveer. 1,3 mm (0,051 inch) Ongeveer. 1,0 mm (0,039 inch) Diëlektrische positie Verzonken achter het pasvlak Bijna gelijk met het parende gezicht Typisch frequentiebereik Tot 4 GHz Tot 1–2 GHz, afhankelijk van het ontwerp Primaire toepassingen Testinstrumenten, RF-transmissie, draadloze apparatuur CCTV, video-uitzendingen, videoverbindingen van basisstations Gevolg van vermenging met verkeerd systeem Impedantie-mismatch, gereflecteerd signaal, hogere VSWR Hetzelfde als links, plus snellere contactslijtage in ernstige gevallen Kabelmaten compatibel met BNC-connectoren BNC-connectoren worden gespecificeerd door de kabel waarop ze aansluiten, niet alleen door de BNC-naam. De achterste loop moet de juiste kabeldiameter grijpen, anders zal de verbinding loskomen onder trillingen en spanning. Veel voorkomende coaxkabels die worden gebruikt met BNC-connectoren en hun typische buitendiameters Kabeltype Impedantie Buitendiameter Typisch BNC-gebruik RG-58 50 ohm Ongeveer. 5,0 mm Meetsnoeren, GPS, korte jumpers RG-174 50 ohm Ongeveer. 2,5 mm Compacte interne jumpers, pigtails RG-213 50 ohm Ongeveer. 10,3 mm Radiovoedingslijnen met hoog vermogen RG-59 75 ohm Ongeveer. 6,2 mm Analoge CCTV, oudere videoverbindingen RG-6 75 ohm Ongeveer. 6,9 mm Digitale video, breedband, satelliet IF Wanneer u een BNC voor een specifieke kabel bestelt, controleer dan of de fabrikant een passend klembereik vermeldt. Een connector bedoeld voor RG-58 sluit niet correct af op RG-6, en de resulterende mechanische speling kan de middelste pin langzaam beschadigen. Als u van de ene kabelmaat naar de andere moet overstappen, is een inline-barreladapter niet de juiste oplossing: pas eerst de connector op de kabel aan. BNC-behuizingsstijlen: kabel-, paneel- en PCB-montage BNC-connectoren zijn verkrijgbaar in verschillende mechanische carrosserievarianten, en de montagestijl moet worden bepaald voordat u een onderdeelnummer kiest. De elektrische maat doet er weinig toe als de connector niet goed in uw behuizing kan worden bevestigd. Kabelconnectoren eindigen het uiteinde van een flexibele coaxkabel en zijn de meest voorkomende vorm voor meetsnoeren, antennejumpers en video-runs. Ze gebruiken een krimp-, klem- of soldeerbevestiging op de centrale geleider en de vlecht, zodat de kabeldiameter en de connectorcilinder moeten overeenkomen. BNC-connectoren voor flexibele coaxkabels Deze pagina behandelt BNC-connectoren die zijn gemaakt voor flexibele RF-kabels zoals RG-58 en LMR-200, met krimp-, klem- of soldeeraansluitingen en meerdere uitgangshoeken voor betrouwbare kabelassemblages. Bekijk Product → Schotconnectoren zijn ontworpen om door een paneel of chassis te worden gemonteerd, met het pasvlak aan de ene kant en de kabelaansluiting aan de andere kant. Ze verdienen de voorkeur wanneer een schoon, herhaalbaar testpunt op het voorpaneel vereist is, omdat de connector vast blijft zitten terwijl de kabel achter het paneel buigt en buigt. BNC-schotgemonteerde RF-coaxiale connectoren BNC-connectoren met één gat en moermontage voor paneel- of chassismontage, met soldeerbeker-, PC-staart-, krimp- en klemopties met 50Ω- en 75Ω-versies voor schone testpunten op het voorpaneel. Bekijk Product → PCB-connectoren worden rechtstreeks op een printplaat gesoldeerd, met verticale of haakse oriëntatie. Ze komen vaak voor in RF-modules, instrumentatiefrontends en ingebedde videohardware waarbij de connector dicht bij de actieve circuits moet zitten. BNC PCB-gemonteerde RF-coaxiale connectoren Op PCB gemonteerde BNC-connectoren in through-hole- of SMT-stijlen met rechte of verticale oriëntaties, ontworpen om de impedantie via de bordovergang te behouden voor hoogfrequente signaalintegriteit. Bekijk Product → Andere nuttige carrosserievarianten zijn onder meer flensgemonteerde connectoren voor installatie op een stevig paneel, beschermkappen voor ongebruikte poorten en eindbelastingen voor kalibratie. Als uw systeem BNC combineert met andere interfaces, houden intertype-adapters de impedantie stabiel; bijvoorbeeld een BNC-naar-SMA-adapter laat een nauwkeurige SMA-testkabel eindigen in een BNC-instrumentpoort zonder te solderen. Hoe u de juiste BNC-grootte voor uw toepassing kiest De juiste selectievolgorde is eerst de impedantie, de tweede kabel en de derde mechanische vorm. Als je in een andere volgorde werkt, ontstaat er meestal een connector die in één deel van het systeem past, maar ergens anders faalt. Bepaal de systeemimpedantie. Controleer het instrumentlabel, de kabelmarkeringen of de systeemdocumentatie. Het mixen van BNC's van 50 ohm en 75 ohm is de meest voorkomende veldfout. Meet de buitendiameter van de kabel. Gebruik een schuifmaat of het kabelgegevensblad. Selecteer een BNC met een klembereik dat overeenkomt met die diameter en een centrale pin die geschikt is voor de geleider. Selecteer geslacht en lichaamsstijl. Controleer of u een stekker of jack nodig heeft en of de connector op een kabel, op een schot of op een printplaat wordt gemonteerd. Inspecteer de middelste pin en het diëlektricum. Een conforme pin van 50 ohm moet ongeveer 1,3 mm meten; een conforme pin van 75 ohm van ongeveer 1,0 mm. Controleer of het diëlektricum schoon is en niet verder verzonken is dan aangegeven. Controleer beplating en milieuvereisten. Nikkel is standaard voor algemeen gebruik; goud heeft de voorkeur voor precisietesttoepassingen waarbij een lage en stabiele contactweerstand van belang is. Puur op prijs kopen is riskant bij BNC-onderdelen. Goedkope connectoren kunnen dunnere vergulding, centrale pinnen die buiten de tolerantie vallen, of diëlektrische materialen gebruiken die de impedantie onder temperatuur veranderen. Vraag om een ​​maattekening of controleer de pindiameter met een schuifmaat voordat u een grote bestelling plaatst. Veelgestelde vragen over BNC-grootte Kunnen een 50 ohm BNC en een 75 ohm BNC samen worden gebruikt? Fysiek ja, elektrisch nee. De bajonethulzen passen perfect bij elkaar, maar de discontinuïteit van de impedantie op de kruising veroorzaakt reflectie. Bij video met een lage frequentie kan het effect onopgemerkt blijven; voor RF-metingen of communicatiesignalen kan dit de nauwkeurigheid verminderen en de verzwakking vergroten. Als u een apparaat van 75 ohm moet testen met een instrument van 50 ohm, gebruik dan een impedantieadapter met de juiste nominale waarde en vertrouw niet op de verkeerde connector. Hoe kan ik visueel een BNC van 50 ohm onderscheiden van een BNC van 75 ohm? Kijk naar de mannelijke middelste pin en het omringende diëlektricum. Een pin van 50 ohm is dikker, ongeveer 1,3 mm, en het diëlektricum is iets verzonken achter het pasvlak. Een pin van 75 ohm is dunner, ongeveer 1,0 mm, en het diëlektricum ligt bijna gelijk met het oppervlak. Het meten van de pin met een schuifmaat geeft het meest betrouwbare antwoord. Welke kabeldiameters werken met een BNC-connector? Het hangt af van het bereik van de achterste cilinder van de connector. De meest voorkomende flexibele kabels zijn RG-58 en RG-59 met een buitendiameter van ongeveer 5-6 mm, RG-174 met 2,5 mm voor compacte jumpers en RG-6 met ongeveer 6,9 mm voor moderne video-runs. Zorg ervoor dat het klembereik van de connector altijd overeenkomt met de daadwerkelijke kabelmantel, en niet alleen met een kabelnaam die op de spoel is afgedrukt. Is een TNC-connector even groot als een BNC? De interface-afmetingen zijn qua geometrie vergelijkbaar, maar niet identiek. TNC gebruikt een wartelmoer met schroefdraad en een iets ander schaalprofiel, zodat het niet veilig kan worden vervangen door BNC. Als uw systeem sterke trillingen ervaart, is TNC de betere keuze omdat de schroefdraad ervan niet losraakt. Voor standaard bank- en rekwerk blijft BNC de snellere, handiger bajonetoptie. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
75 Ohm versus 50 Ohm BNC-connector: verschillen, compatibiliteit en hoe te kiezen
Industrie Nieuws
2026-09-22
75 Ohm versus 50 Ohm BNC-connector: verschillen, compatibiliteit en hoe te kiezen
Een 50 ohm BNC-connector is gebouwd voor 50 ohm-systemen, en een 75 ohm BNC-connector is gebouwd voor 75 ohm-systemen. De twee passen mechanisch altijd in elkaar - dezelfde bajonethuls, dezelfde koppellippen, dezelfde penopstelling - maar ze zijn elektrisch niet gelijkwaardig: de karakteristieke impedantie die elke connector handhaaft is anders, en de beoogde toepassingen zijn verschillend. Kies 50 ohm voor RF-, telecom- en testapparatuur; kies 75 ohm voor video-, uitzending- en bewakingsverbindingen. 50 Ω BNC RF-, radio-, telecom-, GPS- en testinstrumentatie; massief PTFE diëlektricum; zichtbare centrale pin; komt overeen met RG-58 of RG-213. 75 Ω BNC Composietvideo, SDI, CCTV en CATV; luchtgescheiden diëlektricum of met zwemvliezen; verzonken, aanraakveilige middenpin; komt overeen met RG-59 of RG-6. Ze mixen Mechanisch compatibel, elektrisch niet passend; ongeveer 14 dB retourverlies op de kruising; vermijden in nauwkeurige RF- en digitale videopaden. Bij basisbandvideofrequenties kan een niet-overeenkomende BNC-overgang slechts een zwakke geest produceren. Op een RF-zender of een HD-SDI-verbinding verhoogt dezelfde kruising de VSWR en sluit het oogpatroon. Dit artikel vergelijkt de twee connectortypen, laat zien wat er gebeurt als ze elkaar ontmoeten en legt uit hoe je het juiste onderdeel kiest. Wat het impedantiegetal betekent Het nummer op een BNC-connector is de karakteristieke impedantie van het transmissielijnpad dat hij onderhoudt. Een connector met de verkeerde impedantie werkt als een kleine discontinuïteit: een deel van het signaal gaat door en een deel reflecteert terug naar de bron. Karakteristieke impedantie is de verhouding tussen de spanningsgolf en de stroomgolf die langs een uniforme lijn beweegt. Het wordt bepaald door de verhouding tussen de diameter van de buitenste geleider en de diameter van de binnenste geleider en door het diëlektricum daartussen. De kabellengte verandert daar niets aan, en de stand van een schakelaar ook niet. Waarom 50 Ω de RF-standaard werd Vijftig ohm is een compromis. De theoretisch optimale impedantie voor maximale belastbaarheid ligt in de buurt van 30 ohm, en de optimale impedantie voor minimale verzwakking ligt in de buurt van 77 ohm. Een 50 ohm-systeem geeft op beide curven een beetje toe en behoudt de beste algehele balans. Daarom domineert het radio, mobiele infrastructuur, GPS, Wi-Fi-backhaul en RF-testapparatuur. Waarom 75 Ω de videostandaard werd Vijfenzeventig ohm ligt dicht bij het minimale dempingspunt en levert dus de langste kabellengte voordat versterking nodig is. Die eigenschap maakte het tot de logische keuze voor analoge video, uitzendingen, CCTV en kabeltelevisie, en de conventie werd overgedragen op digitale video en SDI. Een 50 ohm BNC-connector heeft een vermogen van ongeveer 4 GHz bij typisch RF-gebruik, terwijl 75 ohm BNC-onderdelen bijna altijd ruim onder de 1 GHz worden gebruikt, waarbij de BNC-schaalgrootte zich nog steeds netjes gedraagt. Constructieverschillen tussen 50 Ω en 75 Ω BNC-connectoren Uiterlijk zien de twee BNC-typen er identiek uit en delen ze dezelfde schaal-, bajonet- en paringsafmetingen. De verschillen zitten binnenin: de diëlektrische geometrie en het middencontact. Een coaxiale connector moet de geleiderverhouding en de diëlektrische omgeving van de kabel waarop deze aansluit, behouden. Omdat de BNC-schaal gestandaardiseerd is, dragen het middencontact en de isolator de impedantie. Een BNC-stekker van 50 Ω maakt gebruik van solide PTFE-isolatie en de middelste pin steekt buiten het diëlektrische oppervlak uit, zodat deze kan worden vastgegrepen. Een 75 Ω BNC-stekker maakt gebruik van een aangepast diëlektrisch profiel - vaak met luchtafstanden of met zwemvliezen - en de middelste pin is verzonken onder de diëlektrische neus, waardoor het onderdeel aanraakbestendig is. Deze verzonken pin is doelbewust ontworpen volgens de 75 Ω BNC-standaard en is geen fabricageongeval. Tabel 1. De twee BNC-impedantieversies verschillen wat betreft diëlektricum, middencontact, beoogde kabel en toepassing. Kenmerkend 50 Ω BNC 75 Ω BNC Impedantie 50 ohm 75 ohm Referentie standaard MIL-STD-348, IEC 60169-8 IEC 60169-12, EN 122190 Diëlektrisch Stevig PTFE Luchtgescheiden diëlektricum of met zwemvliezen Centrumcontact Uitpuilend, tastbaar Inbouw, aanrakingsbestendig Typische kabel RG-58, RG-213 RG-59, RG-6 Typische toepassing RF, telecom, testen, GPS Video, SDI, CCTV, CATV Wanneer u een kabel assembleert, moet u de impedantie van de connector afstemmen op de impedantie van de kabel voordat u de connector afstemt op de kabeldiameter. Een 50 Ω BNC ontworpen voor flexibele kabel, gekrompen op RG-58, is de standaard RF-jumper; een 75 Ω BNC gekrompen op RG-59 is het video-equivalent. BNC-connectoren voor flexibele coaxkabels met aangepaste impedantie Deze connectorfamilie sluit RG-58, RG-59 en soortgelijke flexibele kabels af met gecontroleerde centrale pingeometrie, waardoor de beoogde impedantie van 50 of 75 ohm via de kruising behouden blijft en reflecties in de geassembleerde kabel worden geminimaliseerd. Bekijk Product → Kunt u 50 Ω en 75 Ω BNC-connectoren combineren? Dat kan – de bajonet zit stevig vast – maar het resultaat is een kleine impedantiestap die een deel van het signaal reflecteert. Als een videopad van 75 Ω een connector van 50 Ω bevat, is de reflectiecoëfficiënt op de kruising (50 − 75) ÷ (50 75) = −0,20: ongeveer 20 procent van de spanningsgolf ziet een discontinuïteit. De VSWR is 1,50:1, het retourverlies is bijna 14 dB en ongeveer 4 procent van het vermogen kaatst terug. Tabel 2. De mismatch-straf van het plaatsen van een 50 Ω BNC in een 75 Ω-lijn; in omgekeerde richting gelden dezelfde cijfers. Metrisch Waarde voor een connector van 50 Ω op een pad van 75 Ω Reflectiecoëfficiënt 0.20 VSWR 1,50:1 Terug verlies Ongeveer 14dB Gereflecteerde kracht 4 procent Of deze cijfers ertoe doen, hangt af van de frequentie en bitsnelheid. Bij basisbandvideo tot een paar megahertz is de golflengte tientallen meters, dus een connector-mismatch ter grootte van een centimeter kan onzichtbaar zijn of als een zwakke echo verschijnen. Op een HD-SDI-verbinding met 1,485 Gbit/s en hoger kost hetzelfde knooppunt datamarge en kan het beelduitval of verlies van vergrendeling veroorzaken. In een RF-testopstelling kan elke adapter, cilinder of connector met een verkeerde impedantie de kalibratie verstoren; in een zenderketen verandert het gereflecteerde vermogen wat de eindtrap ziet en kan het beveiligingscircuits activeren. Instrumentatie- en testborden moeten de impedantiereferentie intact houden van het bord tot de kabel. Een op PCB gemonteerde 50 Ω BNC met een korte, goed gevormde aardovergang behoudt die referentie op het punt waar het signaal het bord binnenkomt of verlaat. Op PCB gemonteerde BNC-connectoren voor signaalintegriteit op bordniveau Direct op een bord gemonteerde BNC's behouden de impedantiereferentie bij de PCB-overgang, waardoor ze geschikt zijn voor testborden en instrumentatie waarbij een korte, gecontroleerde lancering in het circuit nodig is. Bekijk Product → Hoe u een BNC-connector van 50 Ω of 75 Ω kunt identificeren De snelste controle is visueel: kijk naar het contactvlak van een plug. Een uitstekende middenpin omgeven door massief PTFE betekent 50 Ω. Een verzonken centrale pin verborgen onder een diëlektrische neus betekent 75 Ω. Stekkervlak: pin zichtbaar = 50 Ω; pin verzonken en aanrakingsveilig = 75 Ω. Carrosserie- en koffermarkeringen: veel onderdelen zijn gestempeld met “50 Ω”, “75 Ω”, of met een specifieke serie; een duidelijke “BNC”-markering bewijst de impedantie niet. Kabelmantel: RG-58 en RG-213 zijn 50 Ω; RG-59 en RG-6 zijn 75 Ω — maar controleer de markering op de kabel, want connectoren kunnen op de verkeerde kabel worden gemonteerd. Meting: een tijddomeinreflectometer of een netwerkanalysator geeft een definitieve waarde wanneer de toepassing geen twijfel kan tolereren. Adapters: een BNC-binnentype-adapter koppelt twee connectoren mechanisch; het converteert de impedantie niet. Als je er één gebruikt, wordt alleen de kruising verplaatst. Behandel onderdelen met het stempel “50/75 Ω” met argwaan. Sommige nutsaansluitingen hebben beide classificaties omdat ze bedoeld zijn voor laagfrequente besturing of videoverbindingen met losse vereisten. In een uitzend- of precisie-RF-systeem is dat soort onderdeel geen vervanging voor een echte 50 Ω- of echte 75 Ω-component. Hoe u de juiste impedantie van de BNC-connector kiest Bepaal eerst de systeemimpedantie en selecteer vervolgens de kabel, de connectoraansluiting en de bijpassende montagestijl. De impedantie moet consistent zijn vanaf de apparatuurpoort tot het uiteinde van de kabel. Identificeer de systeemimpedantie aan de hand van het gegevensblad van de apparatuur of het poortlabel. RF-instrumenten, radio's, GPS-ontvangers en de meeste antennes zijn 50 Ω. Camera's, videorouters, monitoren en SDI-apparatuur zijn 75 Ω. Selecteer een kabel met dezelfde impedantie. Gebruik RG-58 of RG-213 voor 50 Ω; RG-59 of RG-6 voor 75 Ω. Zorg ervoor dat de afsluiting overeenkomt met de kabel. Krimpconnectoren zijn geschikt voor volumeproductie, klem- en soldeertypes zijn geschikt voor reparatie ter plaatse; Forceer nooit een connectorlichaam dat is ontworpen voor de ene kabeldiameter op een andere. Kies de montagestijl. Flexibele kabelconnectoren maken jumpers, schotconnectoren sluiten panelen en chassis aan, PCB-connectoren komen op printplaten terecht en flensconnectoren worden op een vlak oppervlak geschroefd. Controleer de VSWR- of retourverliesspecificatie als de frequentie hoog is of de run lang is. Voor 50 Ω RF-werk is een VSWR van 1,30:1 op de werkfrequentie een redelijk doel; voor video moet de connector 75 Ω aangeven met een expliciete frequentielimiet. Als u twijfelt tussen BNC en andere families, is de Selectiegids voor RF-coaxiale connectoren legt uit hoe BNC zich verhoudt tot TNC, N, SMA en gerelateerde series, en welke elektrische parameters er het meest toe doen. Wanneer een kabel een chassis binnengaat, moet u een connector voor schotmontage gebruiken, zodat de afscherming rechtstreeks op het paneel aansluit en de kabel mechanisch wordt ontlast. Dat houdt de impedantie-overgang kort en voorkomt spanning op het soldeer- of krimppunt. Op schot gemonteerde BNC-connectoren voor chassis- en paneeldoorvoer Paneelgemonteerde BNC's met één gat verbinden de afscherming rechtstreeks met het chassis en zorgen voor mechanische trekontlasting en een compacte doorvoer die het impedantiepad kort houdt bij het geleiden van kabels door behuizingswanden. Bekijk Product → Veelgestelde vragen Is een 50 Ω BNC fysiek compatibel met een 75 Ω BNC? Ja. De diameter van de behuizing, de bajonetsluitingen en de diameter van de centrale pin zijn hetzelfde, dus een stekker van 50 Ω past stevig in een aansluiting van 75 Ω en omgekeerd. De compatibiliteit is alleen mechanisch; de elektrische impedantie verschilt nog steeds. Kan het mixen van 50 Ω en 75 Ω BNC-connectoren apparatuur beschadigen? Niet direct. De junctie reflecteert een paar procent van het signaalvermogen, dat meestal wordt geabsorbeerd door de kabel en de connectoren. De praktische risico's zijn een verminderde videomarge, RF-kalibratiefouten en het uitschakelen van de VSWR-bescherming van de zender op verbindingen met hoog vermogen. Hoe weet ik of mijn kabel 50 Ω of 75 Ω is? Lees de mantelmarkering als deze leesbaar is: RG-58 en RG-213 zijn 50 Ω; RG-59 en RG-6 zijn 75 Ω. Wanneer de markering ontbreekt, controleer dan de geometrie van de connector of meet de lijn als de toepassing een impedantiebudget nodig heeft. Waarom is de 75 Ω BNC-middenpen verzonken? Het verzonken, aanraakveilige middencontact maakt deel uit van het 75 Ω BNC-ontwerp. Het voorkomt dat de gebruiker een live-pin aanraakt tijdens het patchen van uitzendingen of videorekken, en het verkleint de kans op een onbedoelde kortsluiting in de shell. Heb ik 75 Ω BNC-connectoren nodig voor SDI-video? Ja. SDI is een standaard end-to-end-signaal van 75 Ω. Een connector van 50 Ω die ergens in het pad wordt geplaatst, voegt een reflectie toe op de seriële gegevenssnelheid; korte testpatches kunnen passeren, maar de productielinks moeten allemaal 75 Ω. blijven .article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin:0 0 18px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section .comparison-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(180px,1fr));gap:14px;margin:16px 0 20px;}.article-section .comparison-card{background:#f5f7fa;border:1px solid #e2e6ec;border-radius:8px;padding:14px 16px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Specificaties coaxkabel: impedantie, verlies, voeding en bijpassende connectoren
Industrie Nieuws
2026-11-03
Specificaties coaxkabel: impedantie, verlies, voeding en bijpassende connectoren
Een kabel van 50 Ω uitgerust met een connector van 75 Ω zal een continuïteitstest doorstaan, er perfect gemonteerd uitzien en toch het linkbudget verpesten. Daarom verdienen de specificaties van coaxkabels meer aandacht dan de kleur van de mantel: de cijfers beschrijven gedrag dat een multimeter niet kan zien. Coaxkabelspecificaties zijn de elektrische en mechanische parameters die bepalen hoe een kabel zich bij een bepaalde frequentie gedraagt. Elektrisch betekent dat karakteristieke impedantie, verzwakking, snelheidsfactor, capaciteit, vermogen en maximale spanning. Mechanisch gezien betekent dit de afmetingen van de geleider en het diëlektricum, de buitendiameter, de minimale buigradius, de geometrie van de connectorinterface en de temperatuurlimieten. Het korte antwoord: pas eerst de impedantie aan, lees de verzwakking af op de frequentie die u daadwerkelijk gaat gebruiken en bevestig vervolgens de mechanische en interfacelimieten. Al het andere – capaciteit, snelheidsfactor, mantelwaardering – is een verfijning die er pas toe doet als deze drie controles zijn geslaagd. De elektrische specificaties die bepalen of een link werkt Vier cijfers dragen het grootste deel van de beslissing: impedantie, verzwakking, snelheidsfactor en vermogen. De rest van de datasheet ondersteunt ze. Specificaties van de kerncoaxkabel, wat iedereen controleert en de fout die dit gewoonlijk veroorzaakt. Specificatie Typische uitdrukking Wat het controleert Veel voorkomende fout Karakteristieke impedantie 50 Ω of 75 Ω, vaak ±2 Ω Reflectie, VSWR, retourverlies 50 Ω en 75 Ω delen mixen in een joint Verzwakking dB per 100 m bij een aangegeven frequentie Bereik, ontvangen niveau, signaal-ruisverhouding Het cijfer op de verkeerde frequentie citeren Snelheidsfactor Ongeveer 0,66 tot 0,88 Elektrische lengte, fase, vertragingsmatching Mechanische lengte behandelen als elektrische lengte Capaciteit Ongeveer 50 tot 100 pF/m Impedantiestabiliteit, stijgtijd Negeer het tijdens lange runs met snelle randen Vermogen Watt, bij een aangegeven frequentie en temperatuur Thermische marge, geleiderverwarming Gebruik van de laagfrequente classificatie bij UHF Maximale spanning Volt piek Diëlektrische doorslag, overleving van pieken Het negeren van derating voor hoogte of temperatuur Buigradius Een veelvoud van de buitendiameter Mechanische overleving, lokale impedantie Te strak routeren achter een paneel Verzwakking is het getal dat het vaakst verkeerd wordt gelezen. Het is een functie van de frequentie, niet van een enkel cijfer, en stijgt ruwweg met de vierkantswortel van de frequentie voor een gegeven constructie. Een kabel met een snelheid van 10 dB per 100 m bij 100 MHz zal bij 2,4 GHz meerdere malen verlies lijden. Als een datasheet één verliescijfer zonder frequentie vermeldt, behandel dit dan als marketinggegevens in plaats van als technische gegevens. Snelheidsfactor verbindt de fysieke en elektrische wereld. Bij 0,66 reist een signaal met 66% van de lichtsnelheid, dus één meter kabel gedraagt ​​zich elektrisch als ongeveer 1,5 meter. Dat is van belang voor op fase afgestemde runs, vertragingsbudgetten en elk paar assemblages dat in stap moet aankomen. Impedantie, connectorinterfaces en de tolerantie die er werkelijk toe doet Impedantie is een eigenschap van de hele lijn, niet een label op een connector, en moet consistent blijven vanaf het diëlektricum van de kabel tot het aansluitvlak. Een kabel van 50 Ω verbonden door een connector waarvan de interne geometrie tot een familie van 75 Ω behoort, creëert een reflectie op de slechtst mogelijke plaats: de verbinding. 50 Ω versus 75 Ω in de praktijk Onderdelen van 50 Ω domineren radio's, testbanken, antennes en gedistribueerde antennesystemen; 75 Ω-onderdelen domineren video en uitzending. De families zijn mechanisch genoeg vergelijkbaar om in sommige combinaties te paren en elektrisch verschillend genoeg om de wedstrijd te bederven. Tolerantie is ook van belang: een nominale kabel van 50 Ω, gespecificeerd op ±2 Ω, is een ander product dan het genoemde product, zonder enige tolerantie. Retourverlies en VSWR beschrijven dezelfde mismatch vanuit verschillende invalshoeken. Voor snelle veldschattingen: VSWR 1,2 is ongeveer 20,8 dB retourverlies, 1,5 is ongeveer 14 dB en 2,0 is ongeveer 9,5 dB. Normaal gesproken is een extra 0,1 dB invoegverlies per koppelpaar acceptabel; een 1,5 VSWR op 3 GHz is dat vaak niet. De interfacegeometrie is gestandaardiseerd – MIL-STD-348 en IEC 61169 definiëren passende afmetingen voor series als SMA, N, BNC, TNC, 7/16 en 4.1/9.5 – maar kabelbevestiging, beplating en diëlektrische materialen zijn dat niet. Dat is waar twee leveranciers die “dezelfde” connector aanbieden uiteenlopen. Bladeren door de RF-coaxiale connectorserie per interface en per kabeltype (flexibel, semi-rigide, PCB- of microstrip-lancering) is meestal sneller dan starten vanaf een kaal onderdeelnummer. N-type RF-coaxiale connectoren voor flexibele kabel N-type connectoren voor flexibele kabel met krimp-, klem- of soldeeraansluiting; handig waar kabelbevestiging en beplatingskeuzen anderszins vergelijkbare onderdelen onderscheiden. Bekijk Product → Mechanische specificaties en installatielimieten Mechanische limieten zijn degenen die maanden later falen, dus behandel ze als ontwerpinvoer in plaats van als installatieopmerkingen. Buigradius — een scherpe bocht vervormt het diëlektricum, verschuift de lokale impedantie en kan de verzwakking permanent verhogen. Paringscycli — precisie-interfaces zoals 2,92 mm zijn geschikt voor veel minder cycli dan een BNC; een laboratoriumkabel die als dagelijkse patchkabel wordt gebruikt, zal verslijten. Koppel — te weinig aangedraaide SMA-verbindingen veroorzaken intermitterend contact, te hoog aangedraaide verbindingen beschadigen het diëlektricum. Temperatuur en jas — Buiten- en plenumroutes hebben een mantelclassificatie nodig, en het bereik van de connector kan kleiner zijn dan dat van de kabel. Afmetingen — toleranties voor de middengeleider, het diëlektricum en de buitendiameter verklaren de meeste klachten over “dezelfde maat, past niet”. Een datasheet lezen zonder misleid te worden Een specificatie is alleen bruikbaar als daarin de frequentie, de temperatuur en de vraag of de waarde typisch, maximaal of gegarandeerd is, worden vermeld. Al het minder hoort thuis in een e-mail, niet in een ontwerpbestand. Typisch versus gegarandeerd: ‘typisch’ is een populatiegemiddelde, terwijl een gegarandeerd maximum is wat een linkbudget nodig heeft. Lengtebasis: dB/100 m en dB/100 ft verschillen met een factor van ongeveer 3,28, en het mengen ervan overschat de marge. Testomstandigheden: een kort monster gemeten met laboratoriumconnectoren komt niet overeen met een afgesloten samenstel met een schotfitting. Registratiefrequentie: een cijfer op 1 GHz zegt weinig over het gedrag op 5,8 GHz. Montageverlies: voeg connectorparen, adapters en eventuele beschermer toe voordat u twee kabelkwaliteiten vergelijkt. Bijpassende connectoren, adapters en overspanningsbeveiliging Elk element tussen radio en antenne zorgt voor verlies en een mismatch, dus het beschermen van de marge betekent meestal het verwijderen van onderdelen in plaats van het upgraden van de kabel. Adapters zijn de verborgen kosten. Eén intertype-adapter voegt doorgaans 0,1 tot 0,3 dB toe plus nog een koppelvlak, en een ketting van drie kan meer kosten dan het verschil tussen twee kabelkwaliteiten. Als een ontwerp N-naar-SMA-conversie op een paneel nodig heeft, is één adapter aan het schot beter dan twee in de vrije lucht, en een adapter binnen het type heeft meestal de voorkeur boven een stapel. N naar SMA Intertype RF-coaxiale adapter 50Ω N-naar-SMA-adapter in vier geslachtscombinaties, ter ondersteuning van test-, installatie- en systeemintegratie tussen N-voedingslijnen en SMA-poortcomponenten. Bekijk Product → Overspanningsbeveiliging zit in dezelfde keten en verdient hetzelfde onderzoek: invoegverlies over de hele werkband, een gedefinieerde klemspanning en een overspanningswaarde boven de energie die u verwacht. Een beschermer die 0,5 dB kost maar een front-end vervanging verhindert, is een goede handel; een gespecificeerd zonder frequentiebereik is dat niet. De coaxiale bliksembeveiligingsreeks is om precies deze reden per interface georganiseerd: de beschermer moet overeenkomen met de connectorserie, niet alleen met de impedantie. Fabrikant van coaxiale bliksembeveiliging van het N-type Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd., een vooraanstaande China N-Type coaxiale bliksembeschermerfabrikant en N-type coaxiale bliksembeschermerfabriek, werd opgericht ... Bekijk Product → Veelgestelde vragen Wat is de belangrijkste coaxkabelspecificatie? Impedantie, omdat een mismatch stroomafwaarts niet kan worden gecorrigeerd. Zodra de impedantie goed is, wordt verzwakking op de werkfrequentie het beslissende getal. Verandert de kabellengte de specificaties? Het verandert de totalen, niet de cijfers per eenheid. Verlies- en vertragingsschaal met lengte; impedantie, snelheidsfactor en capaciteit per meter niet. Een run van 30 meter op 2,4 GHz in dunne kabel kan ruim 20 dB verliezen, dus lengte hoort bij de eerste berekening. Kan ik een kabel van 75 Ω gebruiken met een connector van 50 Ω? Het zal in elkaar worden gezet en korte laagfrequente runs kunnen zelfs werken. Bij hogere frequenties produceert de impedantiestap bij het gewricht een reflectie die verschijnt als een slecht retourverlies, patroonvervorming of intermitterende fouten. Gebruik de overeenkomende familie of accepteer de straf willens en wetens. Welk dempingsgetal hoort thuis in een linkbudget? Het slechtste geval bij de hoogste interessefrequentie, voor de aangegeven lengte, plus connector- en adapterverliezen. Het toevoegen van een marge van 10 tot 20% voor temperatuur- en installatievariaties is een normale praktijk. Hoe controleer ik of een connector overeenkomt met een kabel? Match drie dimensies – middengeleider, diëlektrische diameter en buitendiameter – plus het kabeltype. Interfaceseries alleen zijn nooit genoeg: een SMA voor flexibele kabel en een SMA voor semi-rigide kabel delen een aansluitvlak, geen lichaam. Een korte checklist voordat u bestelt De meeste specificatiefouten zijn terug te voeren op een detail dat nooit is opgeschreven, dus vermeld deze vijf items in het aankoopverzoek. Impedantie met zijn tolerantie, expliciet vermeld voor de gekozen familie. Demping als gegarandeerd maximum bij de werkfrequentie, met de lengtebasis gespecificeerd. Buigradius en koppellimieten gecontroleerd aan de hand van de echte routering en het echte gereedschap. Interfaceserie, kabeltype en beplating bevestigd op basis van een montagetekening, geen foto. Inbrengverlies en klemspanning van de beschermer, als een beschermer deel uitmaakt van de run. Geen van deze controles duurt lang. Degenen die worden overgeslagen, zijn degenen die later opnieuw verschijnen als een link die technisch werkt, maar niet kan worden vertrouwd. .article-section{line-height:1.8;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Selectiegids voor coaxkabels: kabels, connectoren en RF-prestaties kiezen
Industrie Nieuws
2026-08-21
Selectiegids voor coaxkabels: kabels, connectoren en RF-prestaties kiezen
Een RF-ingenieur vertelde me ooit dat de meeste veldfouten geen componentfouten zijn; het zijn selectiefouten. Het selecteren van een coaxkabel begint met drie beslissingen: karakteristieke impedantie, kabelgrootte en connectorfamilie. Als je deze drie goed hebt, krijgt de rest van het ontwerp een voorspelbaar signaalpad. Als je er één fout maakt, ben je wekenlang bezig met het debuggen van intermitterende reflecties. Een coaxkabel en zijn connector vormen één geheel en niet twee delen. Een goed op elkaar afgestemd paar houdt de impedantie continu van de PCB naar de antenne- of instrumentpoort, terwijl een ongeëvenaarde combinatie reflecties, verwarming en intermitterende signalen veroorzaakt. Daarom behandelt deze gids de kabel en de aansluiting ervan als één selectieproces. Wat een coaxkabel is en waarom geometrie belangrijk is Een coaxkabel is een cilindrische signaaldrager gemaakt van vier concentrische lagen: binnengeleider, diëlektrische afstandhouder, geleidend schild en beschermende jas; de karakteristieke impedantie wordt bepaald door de verhouding tussen de diameter van de binnengeleider en de diameter van de afscherming. Verander die verhouding, of verander het diëlektricum, en de impedantie verandert, zelfs als de buitendiameter hetzelfde blijft. Dezelfde geometrie regelt ook de demping en het vermogen. Grotere kabels hebben over het algemeen minder verlies en een hoger vermogen, maar ze kosten meer, wegen meer en buigen minder gemakkelijk. Deze afweging is het uitgangspunt van elke praktische keuze. Kies 50 Ohm voor RF en 75 Ohm voor videodistributie Gebruik 50 ohm wanneer het signaal RF, magnetron of telecommunicatie is, en gebruik 75 ohm voor video-, uitzending- en kabeltelevisiedistributie. De waarde van 50 ohm is een praktisch compromis tussen lage verzwakking en hogere belastbaarheid, terwijl 75 ohm het verlies bij videofrequenties vermindert en de standaardimpedantie voor CATV-infrastructuur is geworden. Mengimpedantiesystemen zijn mogelijk over zeer korte lengtes, maar kosten normaal gesproken retourverlies. Een kabel van 75 ohm die in een systeem van 50 ohm wordt gestoken, creëert bij elke overgang een kleine impedantiehobbel, waardoor de VSWR wordt verslechterd en er rimpelingen aan de doorlaatband worden toegevoegd. 50 ohm en 75 ohm coaxiale systemen: typische toepassingen en kenmerken Impedantie Markt Typische kabels Connectorfamilies 50 ohm RF/magnetron, mobiel, Wi-Fi, GPS, test RG-58, RG-174, RG-213, semi-rigide SMA, N, TNC, BNC, 7-16 75 ohm CCTV, kabel-tv, video-uitzending RG-59, RG-6, RG-11 F, BNC, RCA Belangrijkste kabelparameters: verlies, vermogen, afscherming en flexibiliteit Vergelijk eerst vier elektrische parameters: verzwakking, belastbaarheid, afschermingseffectiviteit en impedantiestabiliteit; voeg vervolgens mechanische flexibiliteit en milieubeoordeling toe. De demping neemt toe met de frequentie, dus een kabel die is geselecteerd voor 100 MHz kan onbruikbaar worden op 2,4 GHz. Een run van 10 meter RG-58 op 900 MHz kan bijvoorbeeld ongeveer 6 tot 7 dB verliezen, terwijl RG-213 van dezelfde lengte ongeveer 2 tot 3 dB verliest. De grotere geleider en het diëlektricum dissiperen eenvoudigweg minder RF-energie. RG-174 is dunner en losser dan RG-58, waardoor hij geschikt is voor korte pigtail-verbindingen in plaats van lange feederruns. Representatieve kabels in RG-stijl; De verliestrend is relatief en geen vaste waarde Kabel Impedantie Diameter Flexibiliteit Typisch gebruik Verliestrend RG-58 50 ohm Ongeveer 5 mm Goed Meetsnoeren, korte RF-jumpers Matig RG-174 50 ohm Ongeveer 2,5 mm Zeer goed Interne modulebedrading, GPS-pigtails Hoger RG-213 50 ohm Ongeveer 10 mm Stijf Basisstationfeeders, hoger vermogen Lager RG-6 75 ohm Ongeveer 7 mm Goed CATV, satelliet, lange videobeelden Lager RG-59 75 ohm Ongeveer 6 mm Goed CCTV, korte videoverbindingen Matig RG-11 75 ohm Ongeveer 10 mm Stijf Lange CATV-drops Lager Connectorselectie: Pas de kabelboring, frequentie en omgeving aan De connector is het meest storingsgevoelige onderdeel van een RF-coaxiale assemblage, dus selecteer deze op basis van impedantie, frequentiebereik, mechanische koppeling en de exacte kabeldiameter waarvoor deze is ontworpen; controleer vervolgens de beplating, het koppel en de afdichting vóór productie. De meeste connectorfamilies zijn verkrijgbaar in versies voor flexibele en semi-stijve kabels, en een goede serie heeft een hogere classificatie dan uw werkelijke bedrijfsfrequentie, omdat deze zelden een perfecte lijn van 50 of 75 ohm is. Voordat u de connectorfamilie definitief maakt, controleert u de volledige specificatiematrix met onze Selectiegids voor RF-coaxiale connectoren , waarin typen, specificaties en selectietips uitgebreider worden behandeld. Gemeenschappelijke coaxiale connectorfamilies en hun typische toepassingen Connector Impedantie Frequentie Typische kabel Gebruik BNC 50 / 75 ohm Tot 4 GHz RG-58, RG-59 Testinstrumenten, video TNC 50 ohm Tot 11 GHz RG-58, RG-213 Trillingsbestendige buitenschakels N 50 ohm Tot 11 GHz RG-213, flexibel, semi-rigide met weinig verlies Buitenantennes, feeders SMA 50 ohm Tot 18 GHz RG-58, RG-174, halfstijf Modulepoorten, testapparatuur MCX/MMCX 50 ohm Tot 6 GHz Micro-coax Compacte PCB-naar-antenne-koppelingen 7-16DIN 50 ohm Tot 7,5 GHz Voeders met grote diameter Basisstations, hoog vermogen Wanneer de kabel een buitenantenne voedt, N-type RF-coaxiale connectoren bieden een weerbestendige constructie en stabiele elektrische prestaties over de mobiele en Wi-Fi-banden. Voor compacte RF-modules en testpoorten, SMA RF-coaxiale connectoren blijven de standaardinterface tot 18 GHz. En voor basisstationzenders: 7-16 DIN RF-coaxiale connectoren houd het invoegverlies en de intermodulatie laag bij hoge vermogensniveaus. Groothandel 7/16 (L29) RF-coaxiale connectoren Fabrikant, fabriek Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is China 7/16 (L29) RF-coaxiale connectoren fabrikant en 7/16 (L29) RF-coaxiale connectoren factor... Bekijk Product → Groothandel SMA RF-coaxiale connectoren Fabrikant, fabriek Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is een Chinese fabrikant van SMA RF-coaxiale connectoren en een fabriek van SMA RF-coaxiale connectoren. Wij bieden ... Bekijk Product → Groothandel N RF-coaxiale connectoren Fabrikant, fabriek Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. is een Chinese fabrikant van N RF-coaxiale connectoren en een fabriek van N RF-coaxiale connectoren. Wij bieden ... Bekijk Product → Afscherming en diëlektrische keuze beïnvloeden de geluidsimmuniteit en stabiliteit Afscherming bepaalt hoeveel externe ruis de binnengeleider bereikt en hoeveel signaal weglekt; gebruik in drukke omgevingen of snelle datapaden dubbel afgeschermde of folie-plus-vlechtconstructies in plaats van enkele vlecht. Een folielaag blokkeert hoogfrequente ruis, terwijl een gevlochten laag zorgt voor mechanische sterkte en aarding met lage weerstand. Het diëlektricum is net zo belangrijk: massief polyethyleen is zuinig maar verliest meer bij microgolffrequenties, terwijl schuim- of PTFE-diëlektrica de demping verlagen tegen hogere kosten. Schuimdiëlektricum is lichter en flexibeler, maar gevoeliger voor pletten en vocht, dus reserveer het voor binnenlopen en kies voor massief diëlektricum voor buitenpaden of paden met veel trillingen. Op toepassingen gebaseerde selectiesamenvatting De snelste manier om een kabel te selecteren is door te beginnen vanuit de installatieomgeving en de RF-vereisten de kabel- en connectorfamilie te laten beperken: lange buitentrajecten geven prioriteit aan demping en weersafdichting, bedrading op moduleniveau geeft prioriteit aan grootte en flexibiliteit, en testopstellingen geven prioriteit aan herhaalbare impedantie en stabiel connectorkoppel. Basisstation-feeder Gebruik 7-16 DIN- of N-connectoren met een diëlektrische schuimkabel met laag verlies; verifieer de intermodulatieprestaties. Testen en meten Gebruik SMA-connectoren met semi-stijve kabel en controleer de VSWR-stabiliteit bij herhaald buigen en koppel. IoT en draagbare apparaten Gebruik MMCX of MCX met micro-coax om bordruimte te besparen en een lichte, flexibele antenne-pigtail mogelijk te maken. CCTV en video Gebruik RG-59 of RG-6 met BNC-connectoren en houd het systeem op 75 ohm om zichtbare signaalartefacten te voorkomen. Buitenantennevoeding Gebruik N-connectoren met een dubbel afgeschermde flexibele kabel en een weerbestendige verbinding bij de antenne. Magnetronbordverbinding Gebruik SMP- of 2,92 mm-connectoren met semi-stijve kabel om de prestaties boven 10 GHz te regelen. Praktische inkoopoverwegingen voor productie Controleer bij volumebestellingen de mechanische toleranties, de plaatkwaliteit en de impedantieconsistentie van partij tot partij, in plaats van alleen op het gegevensblad te vertrouwen; een connector die werkt op een prototypebank kan in het veld falen als de diameter van de middengeleider van de kabel zich aan de rand van het krimpbereik van de connector bevindt. Vraag uw leverancier naar controles van de aansluitafmetingen, kabelhoudkracht en milieudocumentatie. Een speciale fabrikant van RF-connectoren met een brede catalogus kan ook het aantal leveranciers verminderen, vooral wanneer onderlinge verbindingen complex worden. Een kleine, duidelijk geïdentificeerde set intertype RF-adapters dekt ongebruikelijke overgangen tijdens het opzetten en testen af, zodat u een werkopstelling niet voor een enkele meting opnieuw hoeft te bekabelen. Veelgestelde vragen over coaxkabelselectie Kan ik een kabel van 75 ohm gebruiken in een systeem van 50 ohm? Korte tijdelijke jumpers werken, maar de mismatch zorgt voor retourverlies en kan rimpelingen veroorzaken in systemen met een kleine bandbreedte. Vermijd deze combinatie voor productie of voor elke link die stabiele VSWR vereist. Wat is het verschil tussen RG-6 en RG-59? RG-6 heeft een grotere geleider en een lagere demping, waardoor het een betere keuze is voor satelliet, lange kabeltrajecten en hoogfrequente video; RG-59 is dunner, goedkoper en nog steeds voldoende voor korte CCTV-verbindingen. Welke connector is het beste voor gebruik buitenshuis? N-type connectoren zijn de gebruikelijke buitenstandaard voor RF vanwege hun afgedichte constructie en stabiele prestaties; TNC is ook geschikt als trillingen een probleem vormen. Controleer of de specifieke connector een IP-geclassificeerde of weerbestendige versie heeft. Hoe pas ik een connector aan mijn kabel aan? Controleer het datablad van de connector voor de ondersteunde kabeldiameter en diëlektrische buitendiameter, en niet alleen voor de serienaam zoals SMA of N. De kabel en connector moeten dezelfde impedantie hebben en de connector moet geschikt zijn voor de buitenmantelmaat van de kabel. Heeft de kabellengte invloed op de impedantie? Nee. Impedantie is een eigenschap per eenheid van de kabelconstructie. De lengte heeft invloed op de totale verzwakking, fase en DC-weerstand, maar verandert niets aan de nominale karakteristieke impedantie. Definitieve selectiechecklist Voordat u een monster goedkeurt voor productie, voert u de volgende controles uit: Controleer of de systeemimpedantie 50 of 75 ohm is en of de kabel overeenkomt. Controleer de demping en de belastbaarheid bij de hoogste bedrijfsfrequentie. Stem de connectorserie af op de kabeldiameter en het frequentiebereik. Selecteer afscherming voor de geluidsomgeving en controleer de lekkagevereisten nogmaals. Houd rekening met het materiaal van de mantel, de temperatuurbestendigheid en de buigradius voor buiten- of buiginstallaties. Valideer het koppel van de connector, het krimpgereedschap en de consistentie van lot tot lot met de daadwerkelijke kabel. Een coaxkabel is zelden het duurste onderdeel van een RF-systeem, maar toch een van de meest voorkomende bronnen van veldwerk. Het zorgvuldig kiezen van impedantie, kabelklasse en connectorfamilie bij de eerste doorgang bespaart testtijd, herbewerking van de assemblage en uiteindelijke testfouten. article{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.85;color:#1f242b;padding:0 20px;margin:0 auto;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:20px;font-size:15px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;background:#f4f6f8;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.card-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(240px,1fr));gap:16px;margin:20px 0;}.card{background:#f8fafc;border:1px solid #e2e8f0;border-radius:8px;padding:16px;}.article-section a{color:#0077cc;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Typen CB-antenneconnectoren: PL-259, Mini-UHF, N, BNC en adaptergids
Industrie Nieuws
2026-10-13
Typen CB-antenneconnectoren: PL-259, Mini-UHF, N, BNC en adaptergids
Schroef de coax los van de achterkant van een CB-radio en je hebt vrijwel zeker een PL-259-stekker vast die net uit een SO-239-aansluiting komt. Deze koppeling, losjes de UHF-connector genoemd, domineert 11-meter radio. Het korte antwoord op de vraag "welke typen CB-antenneconnectoren er zijn" is dat drie families bijna elke installatie dekken: PL-259/SO-239, mini-UHF en N-type. BNC, TNC, SMA en FME komen wel voor, maar vooral op meters, handhelds, SDR-ontvangers, adapters en pigtails. Wat de prestaties bepaalt, is niet de naam op de verpakking, maar of de connector past bij uw coaxdiameter, uw radioaansluiting en het weer dat hij moet hebben om te overleven. Wat een CB-antenneconnector eigenlijk doet Een connector doet drie taken: de kabel mechanisch vasthouden, het signaalpad dichtbij 50 ohm over de kruising houden en water uit de verbinding houden. De derde bepaalt meestal of een installatie stand houdt. Bij 27 MHz is de golflengte grofweg 11 meter, dus de elektrische schade van een connectorbehuizing die geen perfecte 50-ohm-structuur heeft, is klein: een goede UHF-stekker voegt slechts een paar tienden van een decibel toe. De montagekwaliteit domineert. Een koude soldeerverbinding op de middelste pin, een losse streng vlecht die die pin raakt, of een verbinding die twee seizoenen water heeft vastgehouden, kost u veel meer signaal dan welk verschil in connectorontwerp dan ook. De belangrijkste typen CB-antenneconnectoren in één oogopslag Drie families bestrijken het merendeel van de CB-uitrusting; de rest verschijnt in ondersteunende rollen. Vergelijking van de connectortypen die te vinden zijn op CB-radio's, antennes en voedingslijnen, waarbij de kabel normaal gesproken aan elk uiteinde wordt afgesloten. Connector Waar je het tegenkomt Coax past normaal Praktische opmerkingen PL-259 / SO-239 (UHF) Radio-achtercontactdozen, de meeste mobiele en basisvoedingslijnen RG-58, RG-8X, RG-213 (met het juiste verloopstuk) Losse tolerantie van 50 ohm, maar verwaarloosbaar verlies bij 27 MHz; op zichzelf niet weerbestendig Mini-UHF Compacte mobiele radio's en exportstijl, enkele antenne-adapters RG-58, RG-8X Fijne draden, gemakkelijk in te rijgen; bevestig het geslacht van de stekker voordat u bestelt N-type Basisantennes, bliksemafleiders, lange runs met weinig verlies RG-213-klasse, 0,405-inch kabel Constante impedantie, afgedicht en weerbestendig BNC/TNC Bankmeters, scanners, jumpers, meetsnoeren RG-58, RG-174, RG-316 Snel te paren; niet bedoeld als permanente buitenvoeg SMA/FME Handhelds, SDR-dongles, staartjes achter een dashboard RG-174, RG-316 SMA is klein en delicaat; FME wordt vastgeschroefd waar een volledige plug niet past UHF RF-coaxiale connectoren voor CB- en radiosystemen Categorieoverzicht van UHF-connectoren, inclusief flens-, schot-, flexibele kabel- en PCB-types voor civiele radio-, CB- en laagfrequente systemen. Bekijk Product → PL-259 en SO-239: waarom ze nog steeds domineren De PL-259 overleeft omdat 27 MHz vergevingsgezind is en de interface mechanisch eenvoudig is. Hoe de stekker in elkaar zit In een PL-259 wordt de middengeleider in de pin gesoldeerd of gekrompen, de vlecht wordt teruggevouwen over de ferrule en een verloophuls klemt de vlecht vast terwijl deze overeenkomt met de buitendiameter van de kabel. Verloopstukken zijn er in drie gangbare maten: ongeveer 0,195 inch voor RG-58, 0,242 inch voor RG-8X en 0,405 inch voor kabel van de RG-213-klasse. Het gebruik van het verkeerde verloopstuk is de meest voorkomende oorzaak van een losse stekker en een onderbroken aarding. Waar het ontwerp grenzen heeft De UHF-interface houdt geen constante 50 ohm vast door zijn lichaam, en de verbinding is niet waterdicht. Geen van beide doet er veel toe op 27 MHz, maar beide zijn van belang als dezelfde kabel later op VHF wordt gebruikt. Draden slijten als de plug herhaaldelijk wordt verwijderd, en vernikkelen is beter bestand tegen slijtage dan een dunne zilveren flits. Mini-UHF en N-Type: de twee andere doelen die u tegenkomt Mini-UHF is de connector waar u op moet letten voordat u een kabel voor een moderne compacte mobiele radio bestelt. Het is kleiner dan een PL-259, gebruikt fijne draden en eindigt normaal gesproken RG-58 of RG-8X. Veel compacte radio's plaatsen een mini-UHF-aansluiting op het chassis, dus de jumper heeft een mini-UHF-stekker of een korte mini-UHF-naar-PL-259-adapter nodig. Omdat de schroefdraden klein zijn, is het kruislings indraaien eenvoudig: start de moer met de hand en draai hem voorzichtig naar achteren totdat hij vastzit voordat u hem vastdraait. N-type is de betere keuze wanneer een joint buiten leeft. Het is een ontwerp van 50 ohm met constante impedantie, een koppeling met schroefdraad en pakkingen, en sluit grotere kabels, zoals de RG-213, af. Basisverticaal, yagi's, dummyloads en bliksemafleiders hebben meestal een vrouwelijk N-schot, terwijl de voedingslijn een mannelijke N-stekker draagt. Adapters: handig, maar tel uw knooppunten Elke adapter kost een klein signaal en voegt één extra plek toe waar water en gruis kunnen binnendringen, dus gebruik zo weinig mogelijk. Eén enkele kwaliteitsadapter voegt doorgaans slechts een fractie van een decibel toe bij 27 MHz, maar drie gestapelde adapters voegen kosten, lengte en drie potentiële faalpunten toe. Adapters verdienen hun plaats in specifieke situaties: een SWR-meter in lijn plaatsen zonder de voedingslijn te onderbreken, een N-type radio-aansluiting aansluiten op een UHF-jumper, of een mini-UHF-radio omzetten naar een standaard PL-259-kabel. Kies één adapter die de hele mismatch oplost in plaats van een keten die deze in fasen oplost. N naar UHF-adapter voor test- en radioapparatuur Overbrugt N-type testapparatuur naar wijdverbreid geïnstalleerde PL-259/SO-239 UHF-poorten, handig voor amateur-, CB-, maritieme en HF/VHF-metingen. Bekijk Product → Bijpassende connector, coax en antennebevestiging De connectorkeuze volgt eerst op de kabeldiameter en vervolgens op de installatieplaats. Deze paren gedragen zich voorspelbaar: RG-58 (0,195 inch): combineer met een PL-259 uitgerust met het RG-58 verloopstuk; acceptabel voor korte mobiele runs. RG-8X (0,242 inch): combineer met het bijpassende 0,242 inch verloopstuk; een verstandig compromis tussen verlies en flexibiliteit. RG-213-klasse (0,405 inch): combineer met het grote verloopstuk of eindig in N-type; de voorkeur voor lange ritten naar het basisstation. RG-174 en RG-316: paar met SMA-, BNC- of FME-krimpconnectoren; alleen korte staartjes. Antennebouten: veel mobiele antennes gebruiken een 3/8-24 schroefdraadbout die geschikt is voor een PL-259 noppenadapter, wat een mechanische adapter is in plaats van een coaxconnector. Een mismatch tussen kabel en connector komt zelden tot uiting in een hoge SWR. Het verschijnt als een plug die loskomt, een schild dat nooit contact heeft gemaakt, of water dat in de vlecht zit. Weer-, aardings- en overspanningsbeveiliging Bij een buiteninstallatie is de connector meestal het eerste onderdeel dat defect raakt, en de radio is bijna nooit de oorzaak. Wikkel elke blootliggende verbinding in met zelfvulkaniserende tape, gevolgd door een UV-bestendige buitenlaag, of gebruik een met lijm beklede krimpkous, en laat een kleine druppellus achter zodat het water wegloopt in plaats van in de plug. Een dun laagje siliconenvet op de schroefdraad vertraagt ​​de corrosie zonder het contact te beïnvloeden. Aard de mast en de coaxafscherming waar de kabel het gebouw binnenkomt, en plaats een coaxiale overspanningsbeveiliging in lijn. Afleiders worden gemaakt met dezelfde interfaces die u al gebruikt – waaronder UHF en N – zodat de bescherming u niet dwingt om van connectorfamilie te wisselen. UHF coaxiale bliksembeveiliging voor HF- en VHF-systemen Inline overspanningsbeveiliging voor gasontladingsbuizen voor PL-259/SO-239-voedingen, geschikt voor het aarden van amateur-, CB- en LMR-basisstationantennes. Bekijk Product → Hoe u de juiste connector voor uw installatie kiest Werk vanuit de radio naar buiten en de beslissing neemt meestal zichzelf: Let op de aansluiting op de radio: SO-239, mini-UHF of N. Meet de buitendiameter van de kabel, niet de typenaam, en koop het bijpassende verloopstuk of krimphuls. Controleer de schroefdraad van de antennemontage, gewoonlijk 3/8-24 of een N-schot. Bepaal hoeveel gewrichten er buiten zullen leven en gebruik waar mogelijk het N-type. Houd de adapters waar mogelijk bij één en kies de enkele adapter die de volledige discrepantie dekt. Koop twee reservestekkers; Reparaties ter plaatse zijn goedkoop vergeleken met een weekend zonder radio. Onze sectornota over Typen RF-coaxiale connectoren, specificaties en selectie doorloopt dezelfde logica in meer detail. Veelgestelde vragen Is een PL-259 hetzelfde als een UHF-connector? Effectief, ja. PL-259 is de stekker en SO-239 het stopcontact, en het paar wordt verkocht als UHF-connector, ook al ligt 27 MHz nergens in de buurt van de UHF-band. Kan ik een N-type connector gebruiken op een CB-radio? Ja, en buitenshuis is het de betere optie. Monteer een N-naar-UHF-adapter op de radio als het chassis een SO-239-aansluiting heeft. Verandert het connectortype de SWR? Niet op zichzelf. SWR komt van het antennesysteem en de voedingslijn; connectoren beïnvloeden het verlies en de betrouwbaarheid, niet de resonantie. Zijn krimp- en soldeer PL-259-stekkers even goed? Als je het goed doet, werken beide op 27 MHz. Soldeerverbindingen verdragen trillingen beter, terwijl voor krimpen het juiste gereedschap en de juiste matrijs nodig zijn. Hoe dan ook, de schildverbinding is belangrijker dan de middelste pin. Connectortypen vormen een klein onderdeel van een CB-systeem, maar toch zijn ze het onderdeel dat u aanraakt, blootstelt aan weersinvloeden en langs de kant van de weg repareert. Pas de stekker aan de kabeldiameter aan, gebruik waar mogelijk het N-type buitenshuis, beperk het gebruik van adapters tot een minimum en dicht elke verbinding af. Wilt u liever de hele keten bij één leverancier betrekken? ons assortiment RF-connectoren omvat UHF-, mini-UHF-, N-, BNC-, TNC-, SMA- en omgekeerde polariteitsonderdelen, samen met adapters en coaxiale bliksemafleiders. .article-section{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;line-height:1.8;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...